fot. PAP/Leszek Szymański

Posłom nowej kadencji wręczono zaświadczenia o wyborze

W sejmowej sali kolumnowej odbyła się w południe uroczystość wręczenia posłom nowej kadencji zaświadczeń o wyborze. W Sejmie zasiądzie 223 nowych polityków. 215 z nich nie miało bezpośredniego związku z parlamentem.  Od wczoraj w budynku na wiejskiej odbywają się szkolenia dla debiutantów. 

Posłowie, którzy pierwszy raz zasiądą na sali obrad, otrzymali m.in. teczkę z materiałami merytorycznymi.

Poseł w nowej kadencji Jarosław Krajewski mówi, że choć to nowe wyzwanie, podchodzi do niego z radością. Polityk w rozmowie z RIRM wskazał kwestie, nad którymi chce pracować.

– Chciałbym skoncentrować się na naprawie systemu oświaty. Myślę, że to są sprawy, na które wszyscy powinniśmy postawić, bo taka będzie RP, jak następne pokolenia będą wyedukowane i wychowane. Także tutaj niewątpliwie chciałbym też wzmocnić tę funkcję wychowawczą szkoły. Jednym z kluczowych tematów będzie polityka prorodzinna, dlatego że jeśli nie podejmiemy żadnych działań jako politycy (a te działania powinny już być podjęte w poprzednich latach), to zrealizuje się prognoza demokratyczna Głównego Urzędu Statystycznego, która mówi o tym, że w 2050 r. będzie nas, Polaków, mieszkających w granicach administracyjnych 34 mln – zaznaczył Jarosław Krajewski.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu. Jego termin prezydent Andrzej Duda ma ogłosić w najbliższym czasie.

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji posłowie składają ślubowanie poselskie, odbywa się wybór marszałka,  a dotychczasowy premier składa dymisję rządu.

RIRM

drukuj