fot. PAP/Rafał Guz

Posiedzenie rządu: Rada Mieszkalnictwa zajmie się programem Mieszkanie Plus

Przy okazji dzisiejszego posiedzenia rządu zbiera się Rada Mieszkalnictwa. Jej członkowie zajmą się m.in. dopłatami do najmu w ramach programu Mieszkanie Plus.

Prace nad projektem ustawy w tej sprawie Rada podjęła w ubiegłym tygodniu. Wówczas dyskutowano też o pozyskaniu pracowników dla branży budowlanej. Ta kwestia będzie kontynuowana także na dzisiejszym spotkaniu.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, członek Rady, podkreśla, że projekty, nad którymi prace trwają, są ściśle zaawansowane.

Podejmowane są bardzo ważne kwestie związane z dopłatami do najmu, określeniem kryterium; warunków, jakie trzeba będzie spełnić, aby z pewnych rozwiązań preferencyjnych korzystać. Znana jest sytuacja na polskim rynku pracy. Ta bardzo dobra sytuacja stanowi pewne utrudnienie, ponieważ brakuje już rąk do pracy, ale też wyczerpują się pewne zasoby są to pracownicy ze Wschodu, głównie z Ukrainy. Pracujemy w resorcie również nad pewnymi propozycjami rozwiązań one wymagają jeszcze chwili zastanowienia – mówi Elżbieta Rafalska.

Radę Mieszkalnictwa premier Mateusz Morawiecki powołał 29 stycznia. Do jej zadań należy wypracowanie rekomendacji zmian legislacyjnych, służących zwiększeniu liczby dostępnych na rynku mieszkań.

RIRM

drukuj