fot. TV Trwam

Poseł T. Rzymkowski przeszedł z klubu Kukiz’15 do PiS

Dotychczasowy wiceszef klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski przeszedł w środę do klubu PiS, do tego klubu dołączyli też byli posłowie Kukiz’15 Krzysztof Sitarski i Norbert Kaczmarczyk. W rozmowie z PAP Rzymkowski mówi, że jego decyzja była związana z niejasną sytuacją ruchu Pawła Kukiza przed wyborami do Sejmu.

W rozmowie z PAP Rzymkowski potwierdził, że przeszedł do klubu PiS.

„Jestem państwowcem, chce dalej służyć państwu, dostałem propozycję zasiadania w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości i do ubiegania się o mandat poselski na Sejm IX kadencji i z tej oferty skorzystałem” – powiedział.

„Moje przejście jest podyktowane niewiadomą, co do przyszłości ruchu Kukiz’15 i niepokojącymi mnie sygnałami, że ruch Pawła Kukiza będzie startował razem z Konfederacją, a mnie z Konfederacją nie jest po drodze” – podkreślił.

„Dziękuje Pawłowi Kukizowi, że dał mi okazję zostać parlamentarzystą. Mam nadzieję, że dobrze wykonywałem przez minione trzy i pół roku mandat poselski i liczę na to, że dalsza współpraca będzie układała się dobrze” – dodał.

Jak zaznaczył, wielu jego wyborców naciskało na niego, żeby przeszedł do klubu PiS.

„To liczący się dla mnie głos” – zapewnił.

Do klubu PiS przeszli też w środę byli już posłowie klubu Kukiz’15 Norbert Kaczmarczyk oraz Krzysztof Sitarski.

Z informacji PAP wynika, że Rzymkowski i Kaczmarczyk prawdopodobnie znajdą się na listach wyborczych PiS do Sejmu. Rzymkowski miałby startować w okręgu sieradzkim, a Kaczmarczyk – tarnowskim.

Innym z wiceszefów klubu Kukiz’15 wymienianym wśród osób, które miałyby z niego odejść jest Jerzy Kozłowski. W rozmowie z PAP mówi, że decyzji ws. swojej przyszłości jeszcze nie podjął. Nie widzi się jednak – jak podkreśla – ani w sojuszu z Polskim Stronnictwem Ludowym, ani z Konfederacją.

„Może przejdę do cywila” – stwierdza.

Decyzji ws. swojej przyszłości nie podjęli także inni posłowie Kukiz’15 Piotr Apel i Elżbieta Zielińska. Ten pierwszy podkreśla w rozmowie z PAP, że na listach Konfederacji się nie widzi, podobnie jak Zielińska, która wymieniana jest wśród osób, które mogłyby startować z list Prawa i Sprawiedliwości.

Po odejściu Rzymkowskiego Kukiz’15 liczy 23 posłów.

PAP/RIRM

drukuj