Poseł Platformy skarży Polskę do Strasburga

Poseł PO Michał Szczerba zaskarży do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, decyzję o wykluczeniu go z obrad Sejmu 16 grudnia. W jego ocenie takie działanie było bezprawne. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podejmując taką decyzję tłumaczył, że poseł „naruszył powagę Sejmu”.

Wiceminister skarbu Maciej Małecki powiedział, że marszałek wykazał się wręcz anielską cierpliwością.

– Osobiście dużo wcześniej zmieniłbym decyzje, o wykluczeniu takich posłów z obrad, którzy nie są zainteresowani merytoryczną pracą nad ustawami, poprawiającymi życie Polaków, ale robieniem z Sejmu cyrku i lansowaniem własnych osób. Marszałek był wyjątkowo wyrozumiały dla pana posła Szczerby, ale nawet na tak wyrozumiałego marszałka przychodzi czas, kiedy trzeba powiedzieć dość, po to, aby zapewnić Sejmowi możliwość merytorycznej i dobrej pracy – mówił Maciej Małecki

Po wykluczeniu posła Michała Szczerby politycy PO i Nowoczesnej rozpoczęli okupację sali plenarnej Sejmu.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Część opozycji uważa, że głosowania były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum.

Platforma zawiesiła protest w Sejmie 12 stycznia. Dzień wcześniej zrobił to klub Nowoczesnej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl