fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Poseł P. Lisiecki o awarii „Czajki”: Wygląda na to, że jest taki chaos, iż Rafał Trzaskowski nie wie, co się stało

Wygląda na to, że jest taki chaos, iż Rafał Trzaskowski nie wie, co się stało. Prezydent Warszawy nie podał też jakiegoś terminu usunięcia tej awarii. Rafał Trzaskowski w związku z tym, że most pontonowy nie może być utrzymany przez zimę, zaproponował, aby rury ze ściekami położyć na Moście Północnym – mówił poseł Paweł Lisiecki.

Ponad 3 miliony metrów sześciennych ścieków trafiło do Wisły po awarii kolektorów przesyłających nieczystości do oczyszczalni „Czajka”. Bilans, który dotyczy okresu do 10 września, podał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Urząd poinformował też, że dotychczas wykonane badania wody z Wisły na terenie Warszawy wykazały, że ścieki negatywnie wpłynęły na jakość wód.

Awaria w oczyszczalni ścieków „Czajka” będzie jednym z punktów jutrzejszego posiedzenia Rady Miasta Warszawy. Poseł Paweł Lisiecki wskazał, że radni PiS będą pytali włodarza stolicy Rafała Trzaskowskiego o przyczyny usterki i pomysł na jej usunięcie.

– Wygląda na to, że jest taki chaos, iż Rafał Trzaskowski nie wie, co się stało. Prezydent Warszawy nie podał też jakiegoś terminu usunięcia tej awarii. Rafał Trzaskowski w związku z tym, że most pontonowy nie może być utrzymany przez zimę, zaproponował, aby rury ze ściekami położyć na Moście Północnym. To oznaczać będzie, że przynajmniej przez cztery tygodnie dwa pasy jezdni na Moście Północnym będą zablokowane, co oznaczać będzie, że będą powstawały utrudnienia komunikacyjne, a to przecież nie o to chodzi, aby utrudniać życie warszawiakom. To pokazuje, że Rafał Trzaskowski nie ma żadnego alternatywnego rozwiązania – wskazał poseł Paweł Lisiecki.

Do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy  do oczyszczalni „Czajka” doszło pod koniec sierpnia. W reakcji na awarię premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie alternatywnego rurociągu, ulokowanego na moście pontonowym na Wiśle. Instalacja została uruchomiona w poniedziałek.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl