fot. twitter.com/TyberiuszK

[TYLKO U NAS] T. Kriger: A. Walentynowicz zasługuje na to, aby ją uczcić i przypomnieć jej historię

Idea Gdańskiego Pikniku Patriotycznego ma jednoczyć zarówno całe środowisko patriotyczne, jak i również wszystkie pokolenia. […] Stwierdziliśmy, że postać Anny Walentynowicz, biorąc pod uwagę wszystkie jej zasługi, zasługuje na to, aby ją uczcić i przypomnieć jej historię podkreślił w rozmowie z portalem radiomaryja.pl Tyberiusz Kriger, prezes stowarzyszenia Forum Młodej Prawicy.

W najbliższą niedzielę (15 września) w Gdańsku będzie miała miejsce czwarta już edycja Gdańskiego Pikniku Patriotycznego. Rozpocznie się ona o godzinie 12:30 Mszą św. [więcej tutaj]  w intencji Ojczyzny i śp. Anny Walentynowicz, której postać jest w tym roku motywem przewodnim wydarzenia.

W tym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin Anny Walentynowicz. Dodatkowo, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok 2019 ustanowił Rokiem Anny Walentynowicz. Była to osoba od zawsze związana z Gdańskiem. Wielka działaczka „Solidarności”, Wolnych Związków Zawodowych i w związku z tym biorąc pod uwagę wszystkie te zasługi stwierdziliśmy, że jej postać w tym roku zasługuje na to, aby ją uczcić i przypomnieć wszystkim zebranym jej historię – podkreślił Tyberiusz Kriger.

Jak zaznaczył prezes Forum Młodej Prawicy, kiedy cztery lata temu narodziła się idea organizowania tego typu wydarzenia, brakowało pewnego rodzaju integracji wielopokoleniowej w duchu nowoczesnego patriotyzmu.

Idea Gdańskiego Pikniku Patriotycznego ma jednoczyć zarówno całe środowisko patriotyczne, jak i również wszystkie pokolenia. Stąd nasz piknik jest dla każdego. Zaczynamy uroczyście, od Mszy św., a więc od sfery duchowej. Następnie przejdzie wspólny przemarsz patriotów z białoczerwonymi flagami, po czym na terenie Sali BHP będzie miała miejsce część artystycznonaukowa (występy, prelekcje naukowe i konkursy z nagrodami), ale również coś dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie, animacje. To wszystko będzie po to, aby pokazać przywiązanie do Ojczyzny, przypomnieć jej historię – dodał organizator wydarzenia.

radiomaryja.pl

drukuj