fot. PAP/Tomasz Gzell

Poseł Jerzy Jachnik odchodzi z klubu Kukiz’15

Poseł Jerzy Jachnik w środę opuścił klub Kukiz’15. W rozmowie z PAP zadeklarował, że do końca kadencji pozostanie posłem niezależnym. Dodał, że jego rezygnacja wynika z marazmu, który panuje w klubie, a który dotyczy formuły startu w wyborach i ewentualnej koalicji.

Jerzy Jachnik poinformował PAP, że w środę wyszedł z klubu Kukiz’15.

„Będę posłem niezrzeszonym, nie sprzedaje się nigdzie” – oświadczył polityk.

Pytany, czemu podjął taką decyzję, odpowiedział, że jest ona podyktowana marazmem ws. formuły startu w wyborach Kukiz’15 i decyzji dotyczącej ewentualnej koalicji.

„Dla mnie podejmowanie decyzji przez trzy tygodnie i to bez jakichś konkretów jest nie do przyjęcia” – podkreślił poseł.

Nie wykluczył, że wspólnie m.in. z posłem Januszem Sanockim, który do Sejmu dostał się z list Kukiz’15, będzie startował do Senatu z komitetu, który nie będzie komitetem partyjnym.

Jerzy Jachnik do Sejmu kandydował z okręgu bielskim, gdzie zdobył ponad 11 tys. głosów. Działa w Stowarzyszeniu Przeciw Bezprawiu, które pomaga osobom czującym się pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości. W Sejmie zasiada w komisji sprawiedliwości i praw człowieka, komisji ustawodawczej oraz komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

W środę do klubu PiS wstąpił dotychczasowy wiceszef klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski oraz byli już posłowie Kukiz’15 Norbert Kaczmarczyk oraz Krzysztof Sitarski.

Po odejściu Jachnika klub Kukiz’15 będzie liczył 22 posłów.

PAP/RIRM

drukuj