fot. twitter.com/nowePSL

PSL i Kukiz’15 wystartują wspólnie w wyborach do Sejmu

Kukiz’15 i Polskie Stronnictwo Ludowe wystartują wspólnie w wyborach do Sejmu. Ruch Pawła Kukiza i partia Władysława Kosiniaka-Kamysza podpisały w czwartek porozumienie programowe o współpracy, o czym poinformowały na konferencji prasowej.

Kukiz’15 i PSL, jak podkreślali ich liderzy, chcą budować racjonalne centrum. Poseł Paweł Kukiz mówił, że jego ruch i ludowcy wspólnie doprowadzą do powstania w naszym kraju opcji centrowej, która skończy z partyjniactwem.

Bez pieniędzy, bez niczego, bez struktur nie bylibyśmy w stanie zrobić nic. Wspólnie doprowadzimy do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem i która doprowadzi do budowy prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie wszyscy żyjemy w zgodzie, gdzie wszyscy naprawdę się szanujemy i gdzie te wszystkie światopoglądy są zepchnięte na trzeci plan, a liczy się przede wszystkim jedno – przyzwoitość – akcentował Paweł Kukiz.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL i Kukiz’15 idą wspólnie do wyborów, by ,,osiągać najlepsze cele” i budować ,,mosty porozumienia”.

Ludowcy i ruch Kukiza postulują m.in. ordynację mieszaną w wyborach do Sejmu, możliwość odwołania posła w trakcie kadencji, emeryturę bez podatku i dobrowolność w opłacie składek ZUS przez przedsiębiorców, wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego i KRS w wyborach powszechnych czy ustawę antykorupcyjną.

Startu działaczy Kukiz’15 z list PSL w jesiennych wyborach nie popiera dotychczasowy wiceszef klubu poselskiego Kukiz’15 poseł Jerzy Kozłowski. Polityk poinformował na Twitterze, że jutro złoży pismo o wystąpieniu z tego klubu [czytaj więcej].

RIRM/PAP 

drukuj