Kantar Public: PiS – 41 proc., PO – 18 proc., Kukiz’15 – 8 proc., SLD – 7 proc.

W październiku na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 41 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach; Platforma Obywatelska otrzymałaby 18 proc. poparcia, Kukiz’15 – 8 proc., Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7 proc.; Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymałyby po 5 proc. poparcia – wynika z sondażu Kantar Public.

Partia Razem i Wolność otrzymałaby po 2 proc. głosów.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 12 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie.

27 proc. badanych zdecydowanie, a 35 proc. z wahaniem, potwierdziła gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, gdyby miały się one odbyć w najbliższą niedzielę. 14 proc. ankietowanych na pewno by nie poszło na głosowanie, a 13 proc. zadeklarowało, że raczej nie zagłosowałoby w wyborach. 11 proc. Polaków wahało się czy iść, czy nie iść do głosowania i udzieliło odpowiedzi „jeszcze nie wiem”.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-11 października 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1019 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

PAP/RIRM

drukuj