Pos. Piotrowicz: Opozycja nie wychodzi z niczym konstruktywnym ws. TK

Zdaję sobie sprawę, że zadaniem opozycji jest krytykować rządzących – tak być powinno – ale też ukazywanie, w którym kierunku powinni rządzący zmierzać zauważył na antenie Radia Maryja Stanisław Piotrowicz, polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Piotrowicz – przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz członek sejmowej Komisji Ustawodawczej – był gościem wtorkowego programu „Aktualności Dnia”. W rozmowie z o. Piotrem Dettlaffem CSsR podsumował konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Komentując złożenie we wtorek przez Platformę Obywatelską wniosku do TK o zbadanie zgodności z Konstytucją nowej ustawy o Trybunale, polityk PiS zwrócił uwagę, że opozycja oprócz krytykowania władzy ma za zadanie wskazywać możliwy kierunek jej działań.

– Zarówno PO jak i Nowoczesna są zainteresowane tym, żeby ten konflikt się tlił. Przecież to widać: te ugrupowania nie mają dzisiaj żadnej oferty dla Polaków. Nie wychodzą z niczym konstruktywnym. Zdaję sobie sprawę, że zadaniem opozycji jest krytykować rządzących – tak być powinno, niech krytykują – ale zadaniem opozycji jest też ukazywanie, w którym kierunku powinni rządzący zmierzać, i przedstawianie swoich propozycji. Wtedy społeczeństwo rzeczywiście mogłoby dokonać rzetelnej oceny, co bardziej odpowiada: czy ten kierunek prezentowany przez rządzących, czy ten prezentowany przez opozycję – podkreślił Stanisław Piotrowicz.

Polityk PiS w „Aktualnościach dnia” poruszył także m.in. sprawy raportu zespołu ekspertów ds. TK, powołanego przez marszałka Sejmu; opracowania Komisji Weneckiej oraz genezy konfliktu wokół Trybunału.

Cała rozmowa [tutaj]

 RIRM

drukuj