fot. twitter.com

Pos. Piotr Apel: jest potrzeba wymiany szefa MSZ

Potrzeba zmiany na stanowisku ministra spraw zagranicznych; Witold Waszczykowski mimo swojej wiedzy i merytoryczności nie sprawdził się w roli szefa polskiej dyplomacji – ocenił poseł Kukiz‘15 Piotr Apel.

Polityk odniósł się do zapowiedzi Premier Beaty Szydło na temat zmian w rządzie. [czytaj więcej]Decyzje mają być ogłoszone w ciągu kilkunastu dni.

Oczekiwałbym przede wszystkim zmiany na funkcji ministra spraw zagranicznych – komentuje poseł Piotr Apel.

– Witold Waszczykowski mimo swojej merytoryczności i wiedzy niestety nie sprawdził się na stanowisku szefa dyplomacji. Widocznie coś się nie udało. Inne zmiany na funkcjach ministra będą pokazywać przede wszystkim siłę polityczną poszczególnych frakcji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Będzie mniejszy udział merytorycznego wkładu poszczególnych ministrów, a większy politycznej siły. (…) Tu jest pewna obawa i coś, co powoduje, że o tej zmianie nie myśli się inaczej niż w kontekście politycznym – uważa Piotr Apel.

Poseł Kukiz’15 zapytany o ewentualne zmiany na fotelu premiera powiedział, że darzy dużą sympatią Beatę Szydło. Dodał, że wolałby, aby została na swoim stanowisku.

Według części mediów premier Beatę Szydło miałby zastąpić prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj