fot. PAP/EPA

Szef MSZ z pierwszą zagraniczną wizytą od wybuchu pandemii

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz udaje się w środę z pierwszą wizytą zagraniczną od wybuchu pandemii koronawirusa. Szef MSZ spotka się ze swoimi odpowiednikami w Pradze oraz Budapeszcie.

Ostatnie wizyty zagraniczne ministra Jacka Czaputowicza miały miejsce na początku marca. Szef MSZ przebywał wówczas m.in. w Albanii, Macedonii Północnej i Chorwacji, gdzie wspierał państwa Bałkanów Zachodnich w ich rozmowach na temat rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z UE. Czaputowicz wziął także udział w spotkaniu szefów dyplomacji państw Bukaresztańskiej Dziewiątki w Wilnie.

Od połowy marca wszystkie rozmowy i konsultacje na szczeblu szefów i wiceszefów dyplomacji odbywały się poprzez wideokonferencje i łączenia telefoniczne.

W środę szef MSZ uda się pierwszy raz od wybuchu pandemii z wizytą zagraniczną – do Czech i na Węgry. Jak poinformował PAP polski resort dyplomacji w Pradze Czaputowicz spotka się z ministrem spraw zagranicznych Czech Tomaszem Petrziczkiem, a w Budapeszcie z szefem MSZ Węgier – Peterem Szijjarto.

PAP

drukuj