fot. pixabay.com

Portugalia: protesty przeciwko wysokim kosztom życia w największych miastach kraju

Kilka tysięcy Portugalczyków w sobotnie popołudnie wzięło udział w demonstracjach przeciwko wzrostowi kosztów życia. Odbyły się one w największych miastach kraju.

Jeden z największych protestów miał miejsce w centrum stolicy, Lizbony. Uczestniczyli w nim przedstawiciele różnych środowisk, w tym członkowie opozycji parlamentarnej.

Wśród skandowanych haseł wiele adresowanych było do socjalistycznego rządu Antonio Costy. Protestujący krzyczeli m.in.: „Koszty życia są za wysokie!”, „Obniżcie ceny dóbr podstawowych!”.

Sobotnie protesty odbyły się pod hasłem „Zawsze ci sami muszą płacić”. Ich uczestnicy domagali się od Państwa wsparcia dla najbiedniejszych obywateli, podwyżek płac oraz obniżenia podatku VAT na podstawowe towary.

„Oczekujemy większego zaangażowania ze strony rządu w okresie poważnego kryzysu, który dotyka wielu obywateli” – powiedział mediom współorganizator protestu w Lizbonie Pedro Lago.

Podobne protesty odbyły się w sobotę po południu również w innych dużych miastach Portugalii: Porto, Coimbrze, Bradze, Setubalu oraz w Evorze.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl