fot. port.gdynia.pl

Port Gdynia zwiększa przeładunki

Mimo pandemii i globalnej recesji, aż o 18 proc. rok do roku wzrosły przeładunki kontenerów w lipcu w Porcie Gdynia – poinformował na Twitterze resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Zgodnie z przedstawionymi danymi w lipcu ub.r. było to 64 663 TEU, a w lipcu br. było to 76 347 TEU. TEU to jednostka pojemności, która jest równoważna z objętością standardowego kontenera o długości 20 stóp.

Ministerstwo podkreśliło, że port w Gdyni „utrzymuje świetne wyniki przeładunkowe z ubiegłego roku”.

„W pierwszych siedmiu miesiącach Port Gdynia uzyskał dynamikę wzrostu na wysokim poziomie 98,9 proc.” – dodano.

Na początku sierpnia przedstawiciele innego trójmiejskiego portu, Portu Gdańsk, informowali, że w pierwszym półroczu 2020 r. awansował on do pierwszej 20 portów europejskich, wyprzedzając porty w Genui (Włochy) i Dunkierce (Francja).

W pierwszym półroczu br. port w Gdańsku obsłużył 23,2 mln ton, co stanowi spadek o 15,2 proc. w porównaniu analogicznym okresem w 2019 roku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl