fot. PAP/EPA

Hiszpania: zalane drogi i metro w aglomeracji Madrytu

Intensywne deszcze, które przeszły dziś po południu przez aglomerację Madrytu doprowadziły do zalania kilkudziesięciu dróg w stolicy oraz na jej przedmieściach. Woda przedostała się również do metra, nieprzejezdne pozostają dwie jego linie.

Jak poinformowały władze madryckiego metra dzisiaj po południu, prowadzona jest akcja wypompowywania wody, która po intensywnych ulewach dostała się na tory linii 5 oraz 7.

Według agencji Europa Press prace służące usunięciu wody prowadzone są pomiędzy stacjami Piramides i Urgel, a także Garcia Noblejas i Cartagena.

Z danych obrony cywilnej wynika, że w Madrycie oraz na jego przedmieściach po przejściu intensywnej ulewy strażacy podjęli około 40 interwencji w ciągu zaledwie pół godziny po ustaniu opadów. Działania te polegają głównie na wypompowywaniu wody z domów, sklepów oraz parkingów podziemnych.

Wśród kilkudziesięciu zalanych wodą dróg są m.in. trasy wyjazdowe z Madrytu oraz jedna z dróg szybkiego ruchu w okolicach położonego 20 km na południe od stolicy miasta Fuenlabrada. Na niektórych z nich zalegają również połamane konary drzew.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl