O. M. Raczkiewicz CSsR: Objęcie władzy przez premiera Sancheza wzbudziło niepokój środowisk katolickich w Hiszpanii

Objęcie władzy przez premiera Pedro Sancheza wzbudziło niepokój środowisk katolickich w Hiszpanii – powiedział o. Marek Raczkiewicz CSsR, duszpasterz polonijny w Hiszpanii oraz korespondent Radia Maryja.

Redemptorysta przypomniał, że po objęciu władzy przez przedstawiciela socjalistów padły zapowiedzi szeregu zmian, godzących w katolików w tym kraju.

Nowy premier chciał m.in. wycofania religii ze szkół czy wypowiedzenia umów ze Stolicą Apostolską. Z części tych obietnic rząd musiał się jednak wycofać – wskazał o. Marek Raczkiewicz CSsR.

– Powoli z niektórych tych zapowiedzi musieli się jednak wycofać, ponieważ oni nie mają czasu na przeforsowanie nowych ustaw. To kolejne wzbudzanie niepokoju w społeczeństwie. Zrobił to już poprzedni premier Zapatero, podzielił społeczeństwo na różnych płaszczyznach: politycznie, ekonomicznie i religijnie również. Istnieje strach tej przeszłości, tego, co robił premier Zapatero, że to wróci, z tym, że w wydaniu bardziej radykalnym. Nie tylko są socjaliści w tej chwili u władzy, ale też grupy bardzo radykalne np. Podemos, czy inne bardziej radykalne, które są jawnie przeciwne obecności wartości chrześcijańskich, katolickich w życiu publicznym – podkreślił o. Marek Raczkiewicz CSsR.

Po objęciu władzy przez nowego premiera list do polityka skierował przewodniczący Episkopatu Hiszpanii ks. kard. Ricardo Blázquez. Napisał on, by „Bóg udzielił mu światła i siły w sprawowaniu tak wielkiej odpowiedzialności, jaką powierzył mu naród hiszpański”.

Socjalista Pedro Sanchez został szefem rządu Hiszpanii w czerwcu br. po wotum nieufności wobec Mariano Rajoya z prawicowej Partii Ludowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl