Jest porozumienie ws. wspólnego działania na rzecz podniesienia poziomu życia pracowników ochrony zdrowia

Dokument na poziomie województwa warmińsko-mazurskiego podpisali przedstawiciele NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Federacji Związków Zawodowych Pracowników Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Związkowcy zwracają uwagę na problemy, jakie dotykają pracowników polskiej służby zdrowia. Wskazują, że doprowadziły one do znacznej degradacji zawodowej części zatrudnionych.

Bogdan Radziemski z NSZZ „Solidarność” wyjaśnia, że tylko wspólne działanie wszystkich związków może poprawić sytuację.

– Sądzimy, że takie działania dadzą asumpt do tego, żeby w innych województwach też takie porozumienia zostały zawarte, żeby wystąpić grupowo o polepszenie warunków pracy i płacy całego środowiska medycznego, nie tylko pracowników medycznych, ale też niemedycznych. Celem jest żeby wspólnie ustalić stanowisko, żeby nie walczyć miedzy sobą, to jest podstawa. Jeżeli każdy związek będzie wyrywał pieniądze dla swojej grupy zawodowej nigdy nie będzie dobrze w służbie zdrowia, trzeba to sobie jasno powiedzieć. Tylko wspólne działanie może doprowadzić do konsensusu, wspólnej decyzji, wspólnego działania i osiągnięcia takiego stanu, jaki chcemy – powiedział Bogdan Radziemski.

Sygnatariusze porozumienia zapowiedzieli też, że będą przypominać pracownikom o możliwości wyrażenia swojego niezadowolenia przy urnie wyborczej. Zwłaszcza, jeżeli nie będzie dialogu ze strony dyrektorów, radnych czy parlamentarzystów.

Oczekują także od władz centralnych i samorządowych realnych działań na rzecz poprawy warunków pracy i płacy. Deklarują przy tym swoją gotowość do negocjacji i konkretnych rozmów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl