Grajcarek kolejny raz szefem górniczej „Solidarności” 

Dotychczasowy szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, Kazimierz Grajcarek został w środę w Katowicach wybrany na kolejną kadencję. Oznacza to, że przez kolejne cztery lata pokieruje najliczniejszą strukturą branżową związku.

Ponownego wyboru Grajcarka, który jest szefem Sekretariatu Górnictwa i Energetyki od 1998 r., dokonali delegaci na obradującym w środę w Katowicach VII kongresie sprawozdawczo-wyborczym.

W wyborach na szefa Sekretariatu 62-letni Grajcarek miał jednego kontrkandydata. Mimo to zdobył zdecydowaną większość głosów. Będzie to już jego piąta kadencja na tym stanowisku i – jak zapowiedział – ostatnia.

Wśród priorytetów na najbliższe lata Grajcarek wymienił zakładowe układy zbiorowe pracy i bezpieczeństwo pracy. Zapowiedział także walkę z programem dobrowolnych odejść w przedsiębiorstwach. Wyraził opinię, że jest to „sprzedawanie miejsc pracy”.

Sekretariat Górnictwa i Energetyki to największa struktura branżowa Solidarności – skupia osiem sekcji krajowych związku branży paliwowo-energetycznej, do których należy 76 tys. członków.

PAP/RIRM

drukuj