Ponad milion zł zebrano na „Bilet dla Brata”, potrzebne drugie tyle

Ponad milion zł zebrano już na projekt „Bilet dla brata”, jednak by do Polski mogli przyjechać wszyscy chętni, potrzebne jest drugie tyle. Celem projektu jest opłacenie młodym z 13 krajów byłego Związku Radzieckiego pobytu na Światowych Dniach Młodzieży.

„Dofinansowanie w akcji +Bilet dla Brata+ obejmuje pokrycie pobytu w Krakowie od 26 do 31 lipca i wykupienie młodym pakietu A – wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie, komunikacja oraz plecak pielgrzyma” – wyjaśnił zastępca dyrektora Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży, ks. Krzysztof Dukielski.

Projekt skierowany jest do młodych z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Mołdawii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy i Uzbekistanu.

Do tej pory do Biura Krajowego ŚDM zgłosiło się prawie 100 grup ze Wschodu, w których łącznie zarejestrowanych jest ponad 4 tys. 200 pielgrzymów.

Dotychczas w ramach akcji zebrano ponad milion złotych. Ks. Dukielski poinformował, że aby wszyscy uzyskali dofinansowanie pełnego pakietu pielgrzyma, brakuje ponad drugie tyle.

Projekt „Bilet dla brata” to pomysł polskich wolontariuszy, którzy wielokrotnie uczestniczyli w ŚDM. Ks. Dukielski mówił, że ludzie ci sami wielokrotnie doznali dużo dobrego od ludzi goszczących ich na spotkaniach młodych, a teraz czują, że mają dług wdzięczności do spłacenia. Na wieść, że następne ŚDM będą w Polsce, postanowili oni zrobić wszystko, by do Krakowa przyjechało jak najwięcej młodych ludzi, zwłaszcza z krajów biedniejszych.

Akcję „Bilet dla Brata” można wesprzeć m.in. przez stronę www.biletdlabrata.pl. Są tam zarejestrowane wszystkie grupy, które zgłosiły się z prośbą o pomoc, każda z nich ma swój numer oraz subkonto. Wystarczy wpłacić pieniądze na konkretną grupę. Można też kupić cegiełki wspierające akcję: gry planszowe o ŚDM Campus Mundi, ikony św. Jana Pawła II, czy też płytę „Miłość mi wszystko wyjaśniła” – z poezją Karola Wojtyły w wykonaniu polskich artystów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl