Ponad 60 tys. odbiorców nadal pozbawionych prądu

Dystrybutorzy energii elektrycznej usuwają awarie i zniszczenia wywołane ostatnimi nawałnicami w Wielkopolsce, w kujawsko-pomorskiem i pomorskiem. W poniedziałek przed południem prądu nie miało ponad 60 tys. odbiorców.

W poniedziałek ok. godz. 11 na terenie działania spółki Enea Operator w Wielkopolsce bez prądu pozostawało jeszcze ok. 7 tys. odbiorców. Chodzi głównie o okolice Gniezna i Wrześni, gdzie zniszczenia były największe – poinformowała PAP rzecznik Enei Operator Danuta Tabaka. Jak dodała, trwa usuwanie ostatnich uszkodzeń w okolicach Leszna.

Znacznie większe zniszczenia firma Enea Operator zanotowała w zachodniej części kujawsko-pomorskiego. Bez energii było tam jeszcze ok. 30 tys. odbiorców, głównie z okolic Nakła nad Notecią i Mogilna, oraz Chojnic w pomorskiem.

Z kolei na terenie działania spółki Energa Operator ok. godz. 11 w poniedziałek bez dopływu energii pozostawało wciąż ok. 25 tys. odbiorców – poinformował PAP rzecznik Grupy Energa Adam Kasprzyk. Nawałnice wywołały szkody w środkowej części województwa pomorskiego. Spółka podkreśliła, że w najtrudniejszym momencie po przejściu nawałnic bez energii było 150 tys. jej odbiorców.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl