Min. A. Moskwa: Decyzje dot. zwiększenia limitów zużycia prądu po gwarantowanej cenie będą podejmowane w dialogu 

Jesteśmy w kontakcie z organizacjami reprezentującymi pacjentów wentylowanych mechanicznie – podkreślała minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa. Wszelkie decyzje dotyczące zwiększenia limitów zużycia prądu po gwarantowanej cenie podejmowane będą w dialogu.

Minister Anna Moskwa przypomniała, że limit zużycia prądu dla osób niepełnosprawnych jest większy niż dla gospodarstw domowych. Jednak dla pacjentów wentylowanych mechanicznie ten limit jest nierealny do osiągnięcia.

Stowarzyszenie „Jednym Tchem!” skierowało do rządu apel o zwiększenie dla nich limitów kilowatogodzin z zamrożoną ceną. W apelu wskazywało na jeszcze jeden problem. Nie wszyscy pacjenci wentylowani mają orzeczenie o niepełnosprawności.

– Tę informację, ten apel otrzymaliśmy w ostatnich dniach. Jesteśmy w kontakcie z organizacjami reprezentującymi. Będziemy w dialogu te decyzje podejmować – zapewniła minister Anna Moskwa.

Jak szacuje stowarzyszenie „Jednym Tchem!”, aby chorych było stać na leczenie, potrzebowaliby co najmniej 1500 dodatkowych kWh. Innym rozwiązaniem mogłyby być także dodatki finansowe dla takich pacjentów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl