Ponad 10 tys. szkół i przedszkoli włączyło się w akcję „Razem na Święta”

Ponad 10 tys. szkół i przedszkoli wzięło udział w akcji „Razem na Święta”. W ramach inicjatywy blisko 1 mln uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli pomogło osobom starszym, potrzebującym i chorym w całej Polsce.

Były to m.in. zbiórki żywności, wspólne kolędowanie i inna pomoc wolontaryjna. Akcję zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tegoroczna edycja wydarzenia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województwa mazowieckiego.

Anna Ostrowska, rzecznik resortu edukacji, wskazała na antenie Radia Maryja, że uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w podejmowanych działaniach.

– Zgłoszenia pokazują, jak wspaniale uczniowie, nauczyciele, ale także rodzice potrafią angażować się w dodatkowe inicjatywy na terenie szkoły, potrafią wspierać potrzebujących; chcą pomagać, chcą myśleć o drugim człowieku. To piękne inicjatywy – organizowanie kiermaszów na terenie szkoły, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym; pomaganie schroniskom przez zbieranie karmy, koców czy różnego rodzaju przedmiotów, które pozwolą na to, żeby te zwierzęta w schronisku mogły przeżyć bezpiecznie zimę – powiedziała Anna Ostrowska.

Szkoły, które włączyły się w akację MEN-u, mogą dzielić się inicjatywami, jakie podjęły w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta.

Wszystkie placówki otrzymają pamiątkowy dyplom. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. szkół.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl