Pomóż i Ty, jeżeli chcesz, aby te dzieła istniały nadal

Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja

Drodzy słuchacze Radia Maryja, widzowie TV Trwam, współpracownicy, pomocnicy, Rodzino Radia Maryja.

Po raz ósmy będziemy pielgrzymować do świętego Józefa w Kaliszu, aby modlić się za nasze rodziny, za młodych ludzi, aby zakładali piękne Boże rodziny. Rodzina to szczęście małżonków i dzieci. To także szczęśliwa wieczność każdego, to szczęście narodu już tu na ziemi.

Zależy nam na tym, dlatego mała grupa ludzi: ojców redemptorystów, sióstr nazaretanek, loretanek i świeckich, oddaje wszystkie siły nie licząc godzin, dni, tygodni. Pracujemy można powiedzieć „na cały zegar”. Służymy chętnie Panu Bogu, Kościołowi, Rodakom.

Dlatego tak bardzo zależy nam na radiu, telewizji, na młodych, dlatego istnieje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, dlatego są portale internetowe: radia, telewizji i fundacji.

Zależy nam na mediach drukowanych, stąd „Nasz Dziennik” (pismo codzienne) i miesięcznik dla całych rodzin: „W Naszej Rodzinie”. Zależy nam na dobrych książkach, płytach, muzyce, filmach – stąd działalność Fundacji Nasza Przyszłość.

Zależy nam na ludziach, na wykładach, następnych książkach – stąd działalność Instytutu Edukacji Narodowej w Lublinie (inaczej Fundacja Servire Veritati). Zależy nam, by nasi Rodacy stawali się coraz mądrzejsi mieli coraz bardziej szlachetne sumienia, dobre prawe sumienia, by kochali Pana Boga i ludzi, by dawali sobie radę w rzeczywistości dzisiejszego świata, naszej ojczyzny i odnawiali oblicze ziemi.

Bóg zapłać za życzliwość, za modlitwę zwłaszcza cierpiącym. Wszystkim, ale szczególnie cierpiącym. Za współpracę, pomoc jeszcze raz Bóg zapłać. Za zorganizowanie i uczestnictwo w przepięknej XXIII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Bóg zapłać za modlitwę, a także za pomoc materialną na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe, za ofiarę, symboliczną różę składaną na Jasnej Górze. Bóg zapłać za cegiełki na Kościół Wotum Wdzięczności za Ojca Świętego Jana Pawła II. Prosimy o dalszą modlitwę, współpracę, pomoc.

Chociaż wielu ludziom żyje się w Polsce coraz trudniej materialnie, tym bardziej za tę materialną pomoc na Radio Maryja i TV Trwam – Bóg zapłać!

Chyba każdy z nas już widzi, jak potrzebne są: Radio Maryja, Telewizja Trwam, uczelnia – Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej i inne dzieła powstałe przy Radiu Maryja. Widzimy też, jak bardzo potrzeba mądrych i prawych Polaków, którzy dadzą sobie radę w obecnym, pokrętnym świecie. A także w pokrętnej rzeczywistości naszej Ojczyzny. Pokrętnej medialnie i politycznie. Dlatego te media, dlatego ta mobilizacja katolików i Polaków.

Prosimy bardzo o dalszą systematyczną pomoc. Podniosła się ofiarność na TV Trwam, ale to nie pokrywa kosztów nawet za bycie na multipleksie. Jak sobie dają radę inne media, te liberalno – lewicowe? Otóż widzimy chyba wszyscy, że mają wiele reklam, sięgających nawet na przykładzie jednego z tych mediów, ponad 3 miliardy i 900 milionów złotych tylko za jeden rok. To są reklamy od firm, skarbu państwa i bogatych, z opcji liberalno – lewicowej. Można powiedzieć, że oni trzymają się razem. Jedni drugich popierają.

Na TV Trwam (np. w maju) otrzymaliśmy od Was ponad 700 tysięcy złotych, ale tylko za multipleks musimy zapłacić w sumie milion złotych. A są jeszcze inne koszty. Proszę sobie wyobrazić, co i ile może kosztować, by głos Radia Maryja i obraz TV Trwam, dotarły do waszych domów. W sumie tylko za pobyt w eterze na Polskę i świat, za Radio Maryja i Telewizję Trwam, płacimy miesięcznie dwa i pół miliona złotych. To jest bardzo dużo. Ale jeśli są już miliony słuchaczy i telewidzów, to ludzie odpowiedzialni na pewno utrzymają te dzieła.

Bóg zapłać za każdą pomoc. Za budowanie mediów katolickich i polskich. Za zrozumienie, za modlitwę, odpowiedzialność, za otwieranie umysłów i serc ludzi, wszystkich ludzi na prawdę, na Pana Boga, na miłość.

Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja


Pobierz

Pobierz

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl