Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Radomiu

W Radomiu stanie pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak zapowiadają inicjatorzy budowy, zaproponowana koncepcja będzie wyjątkowa.

 

Już za niedługo prezentację projektu przedstawi jego pomysłodawca – Społeczny Komitet Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu.

 

Monument  zostanie usytuowany przy ul. Żeromskiego w Radomiu, w okolicach klasztoru Ojców Bernardynów. Przedstawiał będzie parę prezydencką; Lecha i Marię Kaczyńskich, mówi senator PiS Wojciech Skurkiewicz, członek komitetu.

 

„Na cokole pomnika będzie stała para prezydencka – prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią. Miejsce, które wskazała Rada Miasta Radomia, to jest przy głównym trakcie miasta, przy deptaku na ul. Żeromskiego jest taki skwer, gdzie ten pomnik będzie się wspaniale prezentował. Tutaj wielkie podziękowania i ukłony w stronę prezydenta miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka i Rady Miejskiej, która zdecydowała, iż w tym miejscu będzie mógł stanąć pomnik” – powiedział Skurkiewicz.

Pomnik finansowany jest w 100 proc. z dobrowolnych składek, dodaje senator Wojciech Skurkiewicz.

 

„Przez cały czas my jako członkowie komitetu sprzedajemy cegiełki. Również możliwe są wpłaty na specjalne konto, które zostało udostępnione osobom chcącym wpłacić pieniądze. Zbieramy te pieniądze od kilku miesięcy. Mamy pozwolenie na zbiórkę publiczną, którą możemy prowadzić na terenie Radomia, jak i na terenie całego województwa mazowieckiego” – dodał Skurkiewicz.

Monument odsłonięty zostanie najprawdopodobniej w 3 rocznicę katastrofy smoleńskiej – 10 kwietnia 2013 r.

 

Wypowiedź Wojciecha Skurkiewicza:

 


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl