Obchody 6. rocznicy pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

W Krakowie odbyły się obchody 6. rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Uczestniczył w nich prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, liczni parlamentarzyści, politycy PiS-u oraz wierni.

Centralnym punktem uroczystości rocznicowych była Msza św. w Katedrze na Wawelu.

Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz nawiązał podczas Eucharystii do uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej, które odbyły się 18 kwietnia 2010 roku.

– Przed sześcioma laty na Wawelu spoczęły dwie trumny, ale jak zaznaczyłem, zapisany jest w nich los wszystkich pozostałych towarzyszy ostatniej podniebnej podróży. Zapisana jest w nich również pamięć o spoczywających w katyńskich mogiłach synach polskiego narodu. Pocieszaliśmy się wtedy słowami psalmisty: „Pan jest moim pasterzem, wiedzie mnie po ścieżkach właściwych. Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo ty jesteś ze mną” – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Po Mszy Św. Jarosław Kaczyński oraz premier  Beata Szydło złożyli kwiaty na sarkofagu pary prezydenckiej przez w krypcie Katedry Wawelskiej.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj