Weryfikacja obiektywizmu ministra Millera

Senatorowie PiS i SP pytają premiera Donalda Tuska o to, czy Jerzy Miller gwarantował obiektywizm przy wyjaśnianiu  katastrofy smoleńskiej.  Zwracają także uwagę na ewentualną potrzebę weryfikacji ustaleń rządowej komisji. 

Politycy zwrócili się do premiera w oświadczeniu senatorskim. Senator Bogdan Pęk mówił, iż z informacji medialnych wynika, że sąd w Warszawie uchylił postanowienie prokuratury umarzające postępowanie karne ws. zaniedbań funkcjonariuszy BOR w zakresie zabezpieczenia wizyty z 10 kwietnia. Dodał, że sąd nakazał m.in. wyjaśnienie kwestii związanych  z odpowiedzialnością za nadzór nad Biurem ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji:

– W kontekście tej informacji rodzi się wątpliwość, czy pan minister Miller sam obecnie rozliczany za odpowiedzialność za nadzór nad BOR, gwarantował obiektywizm komisji rządowej wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej. Czy pan premier nie widzi w związku z tym konieczności weryfikacji ustaleń komisji rządowej, a w szczególności ustaleń odnoszących się do działalności BOR  – powiedział senator Bogdan Pęk.

Przypomnijmy, że Jerzy Miller stał na czele Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Na tę funkcję został powołany przez premiera Donalda Tuska.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl