65 rocznica urodzin śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Dziś przypada 65. rocznica urodzin śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezydent zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Centralne obchody uroczystości rozpoczną się o godz. 17.30 w Bazylice Archikatedralnej na Wawelu, gdzie sprawowana będzie uroczysta Eucharystia.

Po niej zgromadzeni przejdą na Plac im. ojca Adama Studzińskiego, gdzie przed Krzyżem Katyńskim odbędzie się część artystyczna połączona z okolicznościowymi przemówieniami.

Poseł ziemi krakowskiej Andrzej Adamczyk podkreśla, że spotkanie ma na celu rozbudzenie w nas refleksji nt. tego, jaka byłaby dziś Rzeczypospolita Polska gdyby prezydentem był w dalszym ciągu Lech Kaczyński.

– W jakiej rzeczywistości dzisiaj żylibyśmy? Czy byłaby ta siermiężna, defetystyczna, negatywna rzeczywistość, która nas otacza, czy bylibyśmy radośni, zadowoleni i dumni z silnego, dobrze zarządzanego państwa? – pytał poseł Andrzej Adamczyk.

W krakowskich uroczystościach będą uczestniczyli prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz parlamentarzyści. Niewykluczone, że przybędzie także córka śp. pary prezydenckiej Marta Kaczyńska.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą flag państwowych.

***

Harmonogram krakowskich uroczystości

Plac O. Studzińskiego

– 17.00 – film „Niosła go Polska” – część 1.

Bazylika archikatedralna na Wawelu

– 17.30 – 18.30 – Msza Święta

– 18.30 – 19.00 – przemarsz uczestników na plac (indywidualny)

Plac O. Studzińskiego

–  ok. 19.00 – powitanie przybyłych i odśpiewanie hymnu państwowego

– po hymnie – laudacja o Lechu Kaczyńskim

–  przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

– ok. 19.45 – zakończenie uroczystości

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl