fot. PAP/Maciej Kulczyński

Polsko-czeskie negocjacje ws. Turowa odłożone do wtorku 

Negocjacje z Czechami ws. Turowa będą kontynuowane w przyszłym tygodniu – zapowiada resort klimatu i środowiska. Dziś zakończył się drugi dzień rozmów w tej sprawie.

Polsko-czeskie rozmowy ws. Turowa rozpoczęły się wczoraj w Pradze. Przedstawiciele Polski i Czech zadeklarowali chęć zawarcia porozumienia ws. Turowa bez angażowania w to instytucji unijnych. Przekonywali, że możliwość polubownego załatwienia sprawy jest możliwa. Czesi zadeklarowali wycofanie skargi z TSUE po spełnieniu ich warunków przez Polskę.

– Ten proces negacyjny trwa. Byłem w kontakcie z panem ministrem Michałem Kurtyką, który jest przewodniczącym naszej ekipy negocjacyjnej. Myślę, że te negocjacje jeszcze trochę potrwają, ale cały czas liczę na to, że ten spór uda się rozwiązać polubownie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

O przebiegu rozmów poinformował Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.

„Dwa dni trudnych negocjacji, bez ostatecznego porozumienia, ale ze znalezieniem zrozumienia w wielu kwestiach. Wielka praca za nami, nadal wiele otwartych pytań. Wracamy do negocjacji we wtorek. Chęć znalezienia porozumienia została ponownie potwierdzona” – poinformował min. Michał Kurtyka.

Resort środowiska i klimatu poinformował, że strony przedstawiły kompletne propozycje rozwiązań, które wymagają teraz dogłębnej analizy. 

TV Trwam News

drukuj