fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi

Polska sfinansuje pomoc dla ukraińskich sierot i kobiet uwolnionych z rosyjskiej niewoli

Rusza fundusz im. bł. Klemensa Szeptyckiego. Dzięki niemu pomoc otrzymywać będą ukraińskie sieroty i kobiety uwolnione z rosyjskiej niewoli. O uruchomieniu przedsięwzięcia poinformowali w Kijowie Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, oraz Iryna Wereszczuk, wicepremier Ukrainy.

To kolejna forma polskiego wsparcia dla Ukrainy. Dzięki funduszowi w ciągu roku pomoc trafi nawet do 1600 dzieci. Każde będzie otrzymywało miesięcznie około 5 tysięcy hrywien. W przeliczeniu na polską walutę to 650 złotych.

Polski rząd chce też pomóc kobietom, które zostały uwolnione z rosyjskiej niewoli i które przeżyły tam traumę – mówił w Kijowie Michał Dworczyk.

– Takie kobiety, zgłaszając się do tego programu, będą mogły liczyć na jednorazową zapomogę w wysokości 80 tysięcy hrywni oraz później pomoc związaną z pomocą psychologiczną i rehabilitacyjną. Ten fundusz będzie obsługiwany przez rządową Fundację Solidarności Międzynarodowej, oczywiście w ścisłej współpracy z panią premier i jej ministerstwem – tłumaczył Michał Dworczyk.

Ukraińska wicepremier podczas konferencji prasowej dziękowała rządowi Polski za olbrzymie wsparcie, które Ukraina dostaje od początku rosyjskiej inwazji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl