fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

S. Żaryn: Operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowana

Operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowana – ocenił w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn. Dodał, że kolejne osoby próbują nielegalnie dostać się do Polski.

„Operacja destabilizująca granicę Polski z Białorusią jest kontynuowana. Kolejne osoby próbują nielegalnie przekroczyć granicę i dostać się do Polski. Jak wskazuje @Straz_Graniczna migranci na Białoruś dostają się głównie z Rosji. Próba destabilizowania Polski trwa” – napisał w środę na Twitterze Stanisław Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych załączył wcześniejszy wpis Straży Granicznej, w którym poinformowano, że na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 42 cudzoziemców m. in. obywateli Somalii, Syrii i Jemenu.

W kolejnym wpisie Żaryn zaznaczył, że działalność obserwowana na granicy Polski z Białorusią „jest elementem działań hybrydowych przeciwko krajom wschodniej flanki NATO i Unii Europejskiej”.

„Reżim Łukaszenki, wspierany przez reżim rosyjski, prowadzi działania obliczone na osłabienie państw Europy Środkowej” – dodano.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował także, że „od początku tej operacji polskie służby specjalne wskazują, że operacja hybrydowa widoczna na granicy z Białorusią jest elementem wrogiego planu Rosji wymierzonego przeciwko państwom Zachodu”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl