fot. https://twitter.com/PGZ_pl

Polska remontuje czołgi dla Ukrainy

Pierwsze wyremontowane czołgi Leopard opuściły gliwickie Zakłady Mechaniczne Bumar–Łabędy. Poinformowała o tym Polska Grupa Zbrojeniowa.

W kwietniu – tuż po wizycie prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, w Polsce – Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała, że gliwicki Bumar-Łabędy we współpracy z ukraińską firmą utworzył centrum technologiczne. Serwisowane są tam czołgi, które Zachód przekazał Ukrainie zaatakowanej przez rosyjskiego najeźdźcę.

„Pierwsze ekspresowo wyremontowane w Bumarze-Łabędy czołgi Leopard zostały odebrane przez stronę ukraińską. Nad kolejnymi wozami prace trwają” – poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa.

Zakłady PGZ produkują również sprzęt, z jakiego korzystają ukraińscy żołnierze. Polska jest wśród państw, które od początku rosyjskiej agresji dostarczyły na Ukrainę ogromne ilości uzbrojenia. Do tej pory na front trafiły m.in. armatohaubice Krab, wyrzutnie Piorun czy samoloty MiG-29. Nasz kraj dostarcza żołnierzom także wyposażenie osobiste oraz sprzęt medyczny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl