Polska jest w recesji

Potrzebna jest interwencja rządu, Polska jest w recesji – alarmują parlamentarzyści PiS i składają w Sejmie wniosek o informację premiera nt. sytuacji finansowej naszego państwa.

Politycy proponują, by debata odbyła się na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu izby. Klub Parlamentarny  PiS zwróciło uwagę na pogarszającą się m.in. w polskim przedsiębiorstwie.

Posłowie PO zapewniają jednak, że panują nad sytuacją. Tymczasem stacjonujemy na recesji a nie tak zapowiadano na zielonej wyspie. Taki obraz wyłania się z danych Głównego Urzędu Statystycznego za trzeci kwartał – mówi szef PiS poseł Mariusz Błaszczak. Poseł dodaje, że budżet na rok 2013 złożony w Sejmie jest wirtualny i nierealny.

 – Mamy do czynienia z recesją. A więc nie „Zielona wyspa” tylko sytuacja gospodarcza, która wymaga reakcji ze strony rządu. Mamy poważny problemem dotyczący przyszłego budżetu na rok 2013. Z tego co możemy usłyszeć i przeczytać dramatycznie spadły dochody budżetu państwa z VAT; to wszystko stawia pod znakiem zapytania realność budżetu na rok 2012, ale także jest dowodem tego, że budżet na rok 2013 złożony w Sejmie jest budżetem zupełnie wirtualny a nie realny – zaznaczył poseł Mariusz Błaszczak.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl