XXVIII pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasna Górę

Już po raz 28. na Jasna Górę pielgrzymuje Rodzina Radia Maryja. Modlitewne spotkanie co roku gromadzi słuchaczy katolickiej rozgłośni z kraju i zagranicy.

Pielgrzymi przybywają, aby modlić się o dalszy rozwój Radia Maryja oraz dzieł, które przy nim wyrosły, między innymi Telewizji Trwam czy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Na przestrzeni lat Radio Maryja i jego założyciel o. Tadeusz Rydzyk CSsR byli nieustannie atakowani. Mimo to Dobra Nowina dalej dociera do naszych domów.

Ks. bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej, podkreśla, że Radio Maryja jest środkiem przekazu, które buduje Królestwo Boże w ludzkich sercach i głosi prawdę.

– To jest ten uniwersytet, w którym się kształcą, wychowują, formułują katolicy w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. To Radio jest Radiem rozmodlonym, gdzie nie tylko mówimy prawdę, ale gdzie otwieramy się na moc łaski Bożej. A Pan Bóg jest mocniejszy od wszelkiego zła. Dlatego tu jest front walki na śmierć i życie – zaznacza ks. bp Edward Frankowski.

Dwudniową pielgrzymkę o 17.30 rozpocznie koncert. Pół godziny później sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Frankowskiego.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia. Mszy św. o godzinie 11.00. będzie przewodniczył ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej

Wierni zgromadzeni na Jasnej Górze oraz osoby modlące się z nimi za pośrednictwem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

RIRM/TV Trwam News

drukuj