fot. PAP/Maciej Kulczyński

Odprawa służb mundurowych 

Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek wzięła udział w odprawie służb mundurowych poszukujących zaginionego chłopca z Grodziska Mazowieckiego. Podziękowała policjantom za wytężoną pracę.  

Pięcioletni Dawid z Grodziska Mazowieckiego nadal nie został odnaleziony. Poszukiwania trwają od środy. 

– Chciałabym podziękować panu generałowi Szymczykowi, ale także wszystkim funkcjonariuszom, bo wiem, że ogromne siły i środki są zaangażowane w poszukiwania Dawida, policjantów wspierają także strażacy i terytorialsi – mówiła szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

Przypomniała jednocześnie, że współpraca przynosi najlepsze efekty. 

– Macie obok siebie pracowników cywilnych, bez których nie moglibyście normalnie funkcjonować. Oni wam zapewniają wszelkie warunki, także logistyczne, żebyście wy sprawnie działali – wskazała.

To od sprawnych działań policji zależy nasze bezpieczeństwo – podkreśliła minister Elżbieta Witek. 

– Każdy z nas jedną z podstawowych potrzeb jaką ma, to potrzeba bezpieczeństwa i wy tę potrzebę bezpieczeństwa zapewniacie. Dzięki temu, że jesteście właśnie tak świetnie wyszkoleni, przygotowani, my możemy spokojnie spać – dodała.

Jest to możliwe między innymi dzięki systematycznemu przywracaniu posterunków policji, wcześniej zamykanych przez rząd koalicji PO-PSL.

– Cieszę, że po prawie czterech latach mogę powiedzieć, że wywiązaliśmy się ze swoich zobowiązań, między innnymi inwestując mocno w służby mundurowe, czyli poczucie bezpieczeństwa Polski i obywateli – powiedziała Elżbieta Witek.

Do przyszłego roku na modernizację służb mundurowych rząd przeznaczy łącznie dziewięć miliardów dwieście milionów złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj