Warsztaty dziennikarskie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się warsztaty wakacyjne pod tytułem „Nowe widnokręgi”. W pierwszej kolejności młodzież uczestniczy w warsztatach muzycznych.

Wakacyjne warsztaty to już tradycja w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Co roku gromadzą one młodzież, która zdobywa umiejętności z dziedziny informatyki, dziennikarstwa, politologii, aktorstwa czy tańca. Dzisiaj rozpoczęły się warsztaty muzyczne.

– Jest to jedna z części warsztatów, które są przed nami, które w najbliższych dniach w murach naszej uczelni będą przeżywać młodzi ludzie – mówi o. Dawid Wilczyński CSsR, kierownik warsztatów.

Młodzi przyjeżdżają nie tylko z Polski, ale z różnych stron świata, między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Włoch czy Niemiec. Dla wielu z nich warsztaty są szansą na rozwinięcie skrzydeł.

– Stwierdziłem, że byłaby to dobra forma rozwoju muzycznego, poznania nowych ludzi, nowego świata – podkreśla Jacek, uczestnik warsztatów.

Warsztaty łączą młodych, uczą, ale są też dobrą formą wypoczynku.

– Dobrze spędzić ten czas, wykorzystać wszystko, co nam przekazujecie, co nam dajecie i przy tym dobrze się też bawić – wskazuje Diana.

I takie też jest założenie warsztatów – mówi ich kierownik o Dawid Wilczyński CSsR.

– Zależy naszej uczelni na tym, aby młodzi ludzie, te talenty, które mają, które otrzymują, aby je rozwijali – podkreśla.

Talenty, które motywują i inspirują także tych, którzy te warsztaty prowadzą.

– Młodzież z tą swoją młodością, temperamentem, autentycznością, tą prawdą, którą ma w sobie też mnie bardzo inspiruje – mówi Zbigniew Małkowicz, lider zespołu Lumen.

Całość odbywa się z wykorzystywaniem nowoczesnego sprzętu.

– Te warsztaty mają jakże szeroką paletę różnego rodzaju zainteresowań i dużą wartość pod względem zarówno merytorycznym, ponieważ są one prowadzone przez specjalistów, jak i również technicznym, ponieważ korzystamy z jakże bogatego sprzętu, który jest do dyspozycji młodych ludzi, którzy tutaj przyjeżdżają – dodaje o Dawid Wilczyński CSsR.

Warsztaty potrwają do niedzieli.

TV Trwam News/RIRM

drukuj