fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

WSKSiM: Otwarcie wystawy poświęconej ks. kard. Adamowi Kozłowieckiemu

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zostanie uroczyście otwarta wystawa poświęcona ks. kard. Adamowi Kozłowieckiemu. Wydarzeniu towarzyszy hasło „In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Adam Kozłowiecki 1911-2007”.

Wystawę zainauguruje wykład o życiu i działalności misyjnej kapłana. Całość zakończy Msza św. sprawowana w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Ekspozycja ma upamiętnić polskiego misjonarza, który przez 61 lat służył mieszkańcom Afryki. Ks. Kardynał wspierał budowę szkół, szpitali, czy kościołów. Przez cały okres swojej posługi stawał w obronie życia i praw człowieka.

To wielki misjonarz i wielki Polak, ambasador polskości – mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSIM.

Pomagał rzeszom ubogich, których często ratował od śmierci głodowej. Rozdawał wszystko co miał, opiekował się chorymi. To jest wielki misjonarz Afryki, ale i wielki Polak, który w czasie II wojny światowej również przeżył gehennę obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau. Za zasługi na polu misyjnym ówczesny papież Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej. Do dzisiaj jest osobą, która jest wielkim ambasadorem polskości na kontynencie afrykańskim – zaznacza o. Zdzisław Klafka.

Organizatorem wystawy jest Fundacja im. ks. kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” oraz WSKSiM w Toruniu.

Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam. Eskpozycje w toruńskiej uczelni będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie.

RIRM

drukuj