8. dzień strajku w LOT

Trwa 8. dzień strajku związków zawodowych w PLL LOT. Z powodu strajku spółka odwołała dziś sześć rejsów z i do Warszawy. Od środy przewoźnik odwołał w sumie aż 50 lotów.

Spółka LOT tłumaczy, że strajk jest nielegalny, a każdy odwołany rejs oznacza olbrzymie koszty. Strajk zorganizował Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy. Polega on na dobrowolnym powstrzymaniu się od pracy przez protestujących pracowników. Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy został wybrany spośród zarządów dwóch reprezentatywnych związków zawodowych: Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego na czele z Moniką Żelazik oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych LOT, którego przewodniczącym jest Adam Rzeszot. Związkowcy domagają się przede wszystkim przywrócenia do pracy przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Moniki Żelazik, która została dyscyplinarnie zwolniona, a także przywrócenia do pracy 67 osób zwolnionych dyscyplinarnie oraz dymisji prezesa LOT. Polskie Linie Lotnicze zapewniają jednak, że dołożą wszelkich starań, żeby utrudnienia wynikające z nielegalnego strajku w jak najmniejszym stopniu dotykały pasażerów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl