fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: R. Trzaskowski w ordynarny sposób próbuje zdobyć poparcie niezdecydowanych wyborców

Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na Mszę św. dzwoni. Rafał Trzaskowski w ordynarny sposób próbuje zdobyć poparcie niezdecydowanych wyborców – powiedział na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” Tomasz Rzymkowski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wywiadu z kandydatem Platformy Obywatelskiej, jaki ukazał się w „Newsweeku”.

Rozpoczął się ostatni tydzień kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi. W tym kontekście poseł Tomasz Rzymkowski powiedział, że „będzie nowy koloryt kampanii wyborczej, czyli próba ubierania się w nie swoje szaty przez Rafała Trzaskowskiego”.

– Wywiad, który ukazał się w „Newsweeku” próbuje zbudować taką narrację jakoby Rafał Trzaskowski zawsze bardzo szanował śp. Lecha Kaczyńskiego, a jego małżonka wzoruje się na śp. Marii Kaczyńskiej. To mocne puszczanie oka do wahających się wyborców Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski od katastrofy smoleńskiej nie wykonał żadnego gestu wpisującego się w prezentowaną tezę. Co więcej, jedna z głównych alei Warszawy miała imię Lecha Kaczyńskiego. Pod wpływem sądu, z donosu Hanny Gronkiewicz-Waltz, aleja wróciła do komunistycznej nazwy, czyli Armii Ludowej – zauważył polityk.

– Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na Mszę św. dzwoni. To jest zachowanie Rafała Trzaskowskiego, który w ordynarny sposób próbuje zdobyć poparcie niezdecydowanych wyborców – dodał.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że „Rafał Trzaskowski na jednym z wieców stwierdził, że nie głosował w kwestii wieku emerytalnego, bo nie był posłem”.

– Sam widziałem go w ławach poselskich i na mównicy sejmowej. Wybrano go z okręgu krakowskiego. Później stał się warszawiakiem. (…) Wcześniej był ministrem w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz, był europosłem. Jest czołowym politykiem Platformy Obywatelskiej. To więcej niż bycie posłem i głosowanie przeciwko przywróceniu wieku emerytalnego. Był członkiem rządu, który ten wiek podwyższył. Odpowiadał za kurs polityki państwowej. (…) Rafał Trzaskowski jako minister spraw zagranicznych odpowiadał za kwestie relokacji narzucanych nam z góry islamskich migrantów ekonomicznych, uważając to rozwiązanie za dobre – wskazał gość Radia Maryja.

Tomasz Rzymkowski na pytanie o program wyborczy kandydata PO, powiedział, że „nie ma on – tak samo jak sama Platforma – żadnego programu”.

– Rafał Trzaskowski poinformował, że jednym z punktów jego programu jest wprowadzenie w Polsce związków partnerskich. To początek domina rewolucji obyczajowej, która wiąże się w pewnym etapie z małżeństwami homoseksualnymi, a potem adopcją dzieci. Jej celem jest zniszczenie instytucji małżeństwa, rodziny i stworzenie nowego człowieka, jak robił to ruch komunistyczny. To Rafał Trzaskowski ma na sztandarach. Natomiast to kompromitujące, że w ostatnim tygodniu kampanii kandydat zapowiada, że przedstawi jakiś komunikat związany z punktami programu wyborczymi. Zostało niecałe 5 dni do ogłoszenia ciszy wyborczej – podkreślił polityk.

Cała rozmowa z posłem Tomaszem Rzymkowskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj