PAP/Piotr Polak

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Koalicja Europejska robi sobie na wałach spoty wyborcze; to skandal i brak empatii

Politycy Zjednoczonej Prawicy aktywnie działają, aby pomóc ludziom, którzy tracą swój dorobek w regionach powodziowych. Tymczasem politycy Koalicji Europejskiej z Grzegorzem Schetyną na czele robią sobie spoty wyborcze na wałach przeciwpowodziowych. Jest to skandal i kompletny brak empatii – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Już w niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do ciszy wyborczej pozostało kilka godzin.

– Sondaże pokazują, że jest niewielka różnica między Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Europejską. Musimy iść głosować, ponieważ w przeciwnym razie Grzegorz Schetyna i inne lewackie środowiska, które chcą niszczyć Kościół, będą się cieszyły. Nie możemy tracić z pola widzenia tego, co jest najważniejsze. Jestem przekonany, że jak Platforma Obywatelska dojdzie do władzy to zabierze wszystkie programy socjalne. Nawet jeżeli będą chcieli je kontynuować to nie udźwigną tego. W 2015 roku, kiedy Platforma oddawała władzę to budżet wynosił – na minusie – prawie 200 miliardów, mimo że nie było programu „500 plus” i innych. My w zeszłym roku mieliśmy deficyt 10 mld z programami socjalnymi – wskazał Patryk Jaki.

Utrzymuje się alert hydrologiczny trzeciego stopnia dla czterech regionów: Śląska, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Tę sytuację medialnie wykorzystali politycy Koalicji Europejskiej.

– Okazuje się, że Grzegorz Schetyna z Koalicją Europejską robią sobie na wałach – gdzie ludzie tracą dorobek – spoty wyborcze. Z drugiej strony mamy polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy walczą każdego dnia, aby pomagać i wykorzystywać wszystkie możliwe siły państwa, aby ratować ludzi (…). Jestem odpowiedzialny za system penitencjarny i służbę więzienną. Udało mi się wygenerować około pół tysiąca skazanych pracowników służby więziennej do pomocy w trudnych sytuacjach. Od lat nie było tylu osób gotowych do ogólnej pomocy, wzmacniania wałów i usuwania skutków powodzi. Kręcenie spotów wyborczych na wałach to skandal i kompletny brak empatii – podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

W Parlamencie Europejskim bardzo potrzeba przedstawiciela obecnego Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Jeśli chodzi o sądownictwo to w tej chwili niestety, kiedy uda nam się zrobić trzy kroki do przodu, to przychodzi ktoś z Komisji Europejskiej i każe nam zrobić dwa do tyłu. Dlatego startuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ponieważ zdecydowaliśmy, że jedna osoba z kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości musi być w europarlamencie, aby pilnować spraw reformy i przedstawiać tam nasze silne argumenty – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z Patrykiem Jakim w piątkowych „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]

RIRM

drukuj