fot. Monika Bilska

PSP: 9 osób rannych w pożarach

9 osób zostało rannych w pożarach, do których doszło w kraju minionej doby. Nikt nie zginął. W całej Polsce strażacy ugasili niemal 300 pożarów. Podejmowali również interwencje w związku z silnymi wiatrami oraz w walce z koronawirusem.

Minionej doby strażacy interweniowali 1284 razy, z czego 328 wyjeżdżali do gaszenia pożarów, w których dziewięć osób odniosło obrażenia – poinformował w sobotę rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak wynika z danych, statystycznie KG PSP najczęściej strażacy gasili budynki mieszkalne – 87. Na drugim miejscu tej statystyki nalazły się pożary traw. Odnotowano ich w całym kraju 79. 15 razy zastępy strażackie wyjeżdżały, aby ratować płonące lasy.

Strażacy usuwali szkody, które zostały spowodowane przez silne wiatry (44) i ulewne deszcze (14).

Państwowa Straż Pożarna nadal angażowała się działania związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. W piątek 257 ratowników straży pełniło służbę w 53 granicznych punktach kontrolnych, a 271 polowych izbach przyjęć przed szpitalami. 888 Strażaków podejmowało inne interwencje, np. dowoziło leki, żywność, próbki do badań, środki ochronny, prowadziło dezynfekcję.

PAP

drukuj