fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Piętak o atrakcjach strażaków na X Dziękczynieniu w Rodzinie: Będą m.in. zabytkowe pojazdy i grupa wysokościowa ratownicza

Przygotowaliśmy masę atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą zabytkowe pojazdy, kurs nauki pierwszej pomocy, grupa wysokościowa ratownicza z Bydgoszczy i inne – mówił w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja o atrakcjach strażackich na X Dziękczynieniu w Rodzinie Arkadiusz Piętak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

W sobotę w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej 3odbędzie się X Dziękczynienie w Rodzinie. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć specjalnie przygotowane przez straż pożarną miasteczko, umiejscowione pomiędzy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II a Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej.

– Będą pokazy wysokościowe oraz możliwość uczestnictwa w wejściach po drabinie strażackiej doczepionej do podnośnika – oczywiście każdego, kto tego spróbuje odpowiednio zabezpieczymy w kask, szelki, przyczepimy do liny asekuracyjnej, żeby było bezpiecznie. Strażacy wykonają również pokaz swoich umiejętności, będą m.in. zjeżdżać po linie głową w dół. A zaznaczę, że w zakresie wysokościowym mamy najlepszych strażaków z całej Polski – przedstawiał strażackie urozmaicenia na tegorocznym Dziękczynieniu Arkadiusz Piętak.

Dla dzieci przygotowany zostanie tor przeszkód, a nawet prowizoryczne laboratorium.

– Przyjedzie też grupa ratownictwa chemicznego. Utworzą oni mini laboratorium, żeby każde dziecko mogło się przekonać, jak funkcjonuje w podstawowym zakresie działalność ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Z atrakcji będzie też „dmuchaniec”, tor przeszkód. Dzieci będą mogły ubrać się w stroje strażackie – zaznaczył rzecznik prasowy.

Dodał, że straż pożarna skupi się również na edukacji gości w zakresie bezpieczeństwa.

– Będziemy dużo mówić o bezpieczeństwie, jakże ważnym nie tylko podczas wakacji. Wracamy do szkoły, do normalnego trybu pracy i nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie. Ono jest kluczem do sukcesu, ponieważ, kiedy zabraknie zdrowia, kiedy ulegniemy wypadkowi, wiele rzeczy się dla nas skończy – podkreślił rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Więcej na temat atrakcji strażackich podczas X Dziękczynienia w Rodzinie znajdziesz w rozmowie z Arkadiuszem Piętakiem [tutaj]

RIRM

 

drukuj