Komisja budżetowa PE za przyznaniem Polsce 12 mln euro w związku z nawałnicami

Komisja budżetowa Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za przyznaniem Polsce ponad 12 mln euro z unijnego Funduszu Solidarności w związku z nawałnicami z ubiegłego roku.

Żywioł najbardziej dotknął Pomorze, Kujawy i Wielkopolskę. Fundusz zostanie uruchomiony także dla innych państw, które dotknęły katastrofy m.in. Grecji, Litwy i Bułgarii. Z całej puli do Polski ma trafić 12 mln 200 tys. euro.

 W sierpniu ub.r. na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce miały miejsce wyjątkowo gwałtowne burze i silne opady deszczu, które spowodowały zniszczenia lasów, infrastruktury oraz prywatnych zabudowań.

O przyznanie środków z Funduszu Solidarności zwróciły się do Komisji Europejskiej polskie władze. Aby pieniądze zostały uruchomione, zgodę musi wyrazić jeszcze cały PE oraz państwa członkowskie w Radzie UE.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl