fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk

Zachodniopomorskie: Ponad 100 interwencji Straży Pożarnej w związku z burzami

Ponad 100 razy interweniowała zachodniopomorska Straż Pożarna w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad województwem w nocy z piątku na sobotę. Działania były związane głównie z usuwaniem powalonych konarów drzew.

Najwięcej interwencji Straży Pożarnej zanotowano w powiatach drawskim i stargardzkim – poinformowało dziś biuro prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

„W Czaplinku i Radomyślu spadające gałęzie i wiatr uszkodziły dachy dwóch budynków mieszkalnych, ale nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców” – powiedział wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Obecnie na terenie Pomorza Zachodniego wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Nie odnotowano zakłóceń w funkcjonowaniu Polskich Kolei Państwowych oraz portu w Świnoujściu. Urząd wojewódzki informuje, że ok. 700 odbiorców z okolic Drawska i Złocieńca jest pozbawionych prądu.

„Wojewoda Krzysztof Kozłowski zwrócił się dziś do burmistrzów i wójtów z pismem, w którym informuje o możliwości uzyskania pomocy od państwa dla mieszkańców na pokrycie szkód wywołanych przez wichury i burze. Oprócz 6 tys. zł jednorazowego zasiłku celowego poszkodowani mogą uzyskać 20 tys. zapomogi oraz do 100 tys. zł na odbudowę domu przy największych zniszczeniach” – powiadomiło biuro prasowe urzędu wojewódzkiego.

PAP/RIRM

drukuj