Straż pożarna apeluje o ostrożność podczas przystrajania domów na święta

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, straż pożarna apeluje o ostrożność w korzystaniu z iluminacji świetlnych przy zdobieniu domów.

Tylko w ubiegłym tygodniu wybuchło 1800 mniejszych lub większych pożarów, w których zginęło 23 osoby, a 104 zostały ranne. Do tak dużej liczby pożarów doszło przeważnie przez zwarcia instalacji elektrycznej.

Strażacy w osobie rzecznika Państwowej Straży Pożarnej przypominają o kierowaniu się rozwagą przy ozdabianiu, m.in. choinek świątecznymi iluminacjami oraz świecami.

– Kiedy stosujemy iluminację zasilaną energią elektryczną musimy pamiętać, że tego typu oświetlenie musi posiadać określone certyfikaty, a w przypadku uszkodzenia takiego urządzenia nie wolno nam samodzielnie go naprawiać z uwagi na możliwość nie tylko powstania pożaru, ale również porażenia prądem elektrycznym. Pamiętajmy o tym, że wszelkiego rodzaju świec nie wolno pozostawiać na choinkach, kiedy wychodzimy z domu lub zasypiamy- podkreślił Paweł Frątczak, rzecznik PSP.

Warto dodać, że aby nie spowodować pożaru grzejniki powinny znajdować się w odległości przynajmniej 0,5 metra od mebli, firan czy zasłon.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl