fot. pixabay.com

500 osób ewakuowanych z powodu zagrożenia pożarem w Kalifornii

Na środkowym wybrzeżu Kalifornii utrzymuje się pożar, który spustoszył obszar 425 ha. Ewakuowano ponad 500 osób.

Pożar, zwany Colorado Fire, obejmujący tereny między Carmel i regionem na środkowym wybrzeżu – Big Sur, opanowano w niedzielę w 25 proc. Wciąż jednak płonie na terytorium wielkości 425 hektarów, podkreślają tamtejsze media.

„Podczas niedzielnego porannego briefingu Kalifornijski Departament Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej (Cal Fire) poinformował, że ogień przesuwa się w kierunku północno-wschodnim, w kierunku Palo Colorado” – podała lokalna telewizja KSBW.

Cal Fire donosił w niedzielę przed południem o uszkodzeniu przez ogień tylko jednej struktury. Poinformowano także o częściowym zniszczeniu wozu strażackiego w trakcie walki z żywiołem.

Biuro szeryfa hrabstwa Monterey wydało nakaz obowiązkowej ewakuacji na wszystkich obszarach na zachód od 3800 Palo Colorado Road do autostrady 1 i na południe do Bixby Creek. Z innych źródeł wynika, że jeszcze w piątek wieczorem do ewakuacji wezwano ponad 500 mieszkańców w rejonie Big Sur.

„Ze względu na potencjalne uszkodzenia infrastruktury systemu wodnego spowodowane pożarem lub utraty ciśnienia w wyniku przerwy w dostawie prądu, Departament Zdrowia Hrabstwa Monterey zaleca użytkownikom systemu wodnego, aby dla bezpieczeństwa używali przegotowanej wody z kranu lub wody butelkowanej do picia i gotowania” – informowała KSBW.

„New York Times” zauważył, że chociaż szczyt kalifornijskich pożarów ma miejsce zazwyczaj w lecie, to w ostatnich latach największe pożary nawiedziły stan w grudniu i w styczniu.

„Wszyscy mówią, że Kalifornia ma sezon pożarowy przez cały rok. (…) A to dopiero początek” – cytuje nowojorski dziennik.

 PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl