USA: Pożar szalejący na północ od Los Angeles zniszczył 439 domów

Szybko rozprzestrzeniający się pożar, podsycany silnymi podmuchami wiatru, który od wtorku szaleje na północ od Los Angeles, doprowadził już zniszczenia 439 domów i budynków użyteczności publicznej – podała komenda straży pożarnej stanu Kalifornia.

„Choć udało się osiągnąć postępy w zwalczaniu żywiołu, pożar wciąż zagraża tysiącom domów” – poinformowały władze stanowe w specjalnym oświadczeniu.

Zgodnie z udostępnionymi przez nie danymi, ogień szaleje na obszarze wielkości 466 km kwadratowych w hrabstwie Ventura. Silny wiatr sprawia, że żywioł rozprzestrzenia się stopniowo w kierunku Santa Barbara, Carpinteria i Montecito.

Co najmniej jedna osoba zginęła, a dwie osoby w hrabstwie San Diego uległy silnym poparzeniom i trafiły do szpitala. W całym regionie nastąpiły przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Mieszkańcom z około tysiąca gospodarstw domowych w hrabstwie Ventura w stanie Kalifornia, na północny zachód od Los Angeles, nakazano ewakuację, gdy pożar, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek, rozprzestrzenił się – poinformowały lokalne władze na Twitterze.

W ramach środków ostrożności ewakuowano również 390 studentów z Thomas Aquinas College – podały władze szkoły na Twitterze.

W rezultacie pożaru zginął kierowca, próbujący uciec przed ogniem – poinformował lokalny oddział ABC. Według mediów ponad 150 tys. domów zostało pozbawionych prądu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl