Słowa Obamy mogą zdecydować o referendum w Wielkiej Brytanii

Weekendowe wydania brytyjskich gazet podsumowują wizytę prezydenta USA Baracka Obamy i podkreślają, że słowa o „staniu na końcu kolejki” w negocjowaniu umów handlowych po ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogą być decydującym momentem kampanii referendalnej.

Amerykański prezydent zakończył w niedzielę wizytę w Wielkiej Brytanii. W jej trakcie spotkał się m.in. z królową Elżbietą II, księciem Williamem i księżną Kate, premierem Davidem Cameronem, liderem opozycji Jeremym Corbynem i grupą młodzieży.

Obama oświadczył, że w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oddzielne porozumienie bilateralne „nie wydarzy się w najbliższej przyszłości”. Priorytetem będą dla niego w dalszym ciągu negocjacje z całym blokiem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl