fot. gddkia.gov.pl

Podkarpackie: Przetarg na remont drogi krajowej nr 19

Rzeszowski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na remont odcinka drogi krajowej nr 19 na odcinku Domostawa – Zdziary. Na oferty czekamy do 6 maja br. – poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa oddziału GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus.

Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą: cena i kryteria pozacenowe, w tym m.in. przedłużenie okresu gwarancji na remont obiektu mostowego czy termin realizacji kontraktu.

Jak podkreśliła Rarus, GDDKiA zaproponowała, aby minimalny termin zakończenia robót przypadł na 8 listopada br., zaś maksymalny na 6 grudnia br.

W sumie remontem objęty zostanie ponad 5-7 kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 19 pomiędzy miejscowościami Domostawa i Zdziary. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał, oprócz położenia nowej nawierzchni, wykonać również odwodnienie korpusu drogi i naprawić płyty pomostu.

Droga krajowa nr 19 przebiega przez wschodnią część kraju. Łączy Białystok, Lublin i Rzeszów, prowadzi od granicy z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku.

PAP/RIRM

drukuj