fot. PAP/Maciej Rozwadowski

Poczta Polska chce w tym roku wyremontować 60 zabytkowych budynków

Remont 60 zabytkowych placówek planuje w tym roku Poczta Polska – poinformował w komunikacie operator. Odnowione mają być m.in. nieruchomości w Elblągu, Olsztynie, Bydgoszczy i Toruniu.

„Poczta Polska planuje przeznaczyć w tym roku ponad 40 proc. tegorocznego budżetu remontowego na modernizacje zabytkowych placówek pocztowych” – czytamy w komunikacie.

Spółka jest właścicielem 867 nieruchomości zabytkowych w całym kraju. Remont przejdzie w tym roku 60 z nich.

Jak wskazała spółka, „przeprowadzanie remontów w zabytkowych obiektach jest nie tylko kosztowne, ale też wymaga większych nakładów pracy niż remonty zwykłych budynków. W przypadku zabytkowych nieruchomości odnawiana jest elewacja, odtwarzane pierwotne elementy i detale architektoniczne”.

W ramach prac odnowionych zostanie ponad 60 placówek, w tym między innymi w Elblągu (Plac Słowiański 1/3), Olsztynie (ul. Pieniężnego 21), Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 6) i Toruniu (Rynek Staromiejski 15).

„W ciągu ostatnich czterech lat w ramach inwestycji przeprowadzanych w ponad 900 placówkach wydano ponad 54 mln zł, oprócz tego wyremontowano blisko 2 tys. placówek za łączną kwotę ponad 75 mln zł” – podała spółka.

„Poczta Polska, będąca operatorem wyznaczonym zobowiązana jest do utrzymania odpowiednio gęstej sieci placówek i świadczenia usług powszechnych co najmniej przez pięć dni w tygodniu” – czytamy w komunikacie. Sieć placówek Poczty Polskiej obejmuje ponad 7,5 tys. urzędów, filii oraz agencji pocztowych.

PAP/RIRM

drukuj