fot. youtube.com

Lubuskie: pogranicznicy zatrzymali skazanego za przestępstwa narkotykowe

29-latek poszukiwany do odbycia trzyletniej kary więzienia za przestępstwa narkotykowe został w piątek zatrzymany przez pograniczników z placówki w Tuplicach (Lubuskie). Mieszkaniec Krakowa wpadł podczas powrotu do kraju z Niemiec – poinformowała Straż Graniczna.

„Młody człowiek działał w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej przestępstw narkotykowych. Od pewnego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna został przewieziony został do Aresztu Śledczego w Lubsku, a z niego trafi na trzy lata do więzienia” – powiedział PAP rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Rafał Potocki.

Dodał, że 29-latek podczas legitymowania próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd. Nie mając dokumentów, podał im nieprawdziwe dane. Został za to ukarany mandatem 500 zł mandatu.

Do zatrzymania 29-latka doszło w piątek na drodze krajowej nr 18, gdzie patrol SG zatrzymał do kontroli autokar relacji Berlin-Warszawa, którym podróżował krakowianin.

Potocki dodał, że tylko w tym tygodniu pogranicznicy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 osób poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości.

PAP/RIRM

drukuj